Tobias Berndt bas

Umělec

Rodák z Berlína Tobias Berndt získal první hudební školení v drážďanském sboru Dresdner Kreuzchor. Sólový zpěv studoval na univerzitě v Lipsku u Hemanna Christiana Polstera a na mannheimské univerzitě u Hermanna Christiana Polstera. Absolvoval také řadu mistrovských kurzů pod vedením umělců, jako jsou Theo Adam, Wolfram Rieger, Norman Shetler, Irwin Gage, Axel Bauni, Julia Varady a Dietrich Fischer-Dieskau.

 

Tobias Berndt je držitelem řady stipendií a laureátem mezinárodních soutěží, z nichž jmenujme Bundeswettbewerb Gesang Berlin (2004), mezinárodní pěveckou soutěž při Akademii Huga Wolfa (2007), Mezinárodní letní akademii Mozarteum v Salzburku 2008 a mezinárodní soutěž s názvem Franz Schubert und die Musik der Moderne ve Štýrském Hradci v roce 2009. K dalším jeho úspěchům patří prvenství v soutěži Johannese Brahmse v Pörtschachu (2008), Cantilena Song Contest v Bayreuthu (2009) a mezinárodní pěvecké soutěži Das Lied v Berlíně (2009).

 

K vrcholům dosavadní kariéry Tobiase Berndta jsou koncertní vystoupení s orchestrem lipského Gewandhausu, soubory The English Concert, L’arpe festante, Sbor tomášského kůru v Lipsku, Saxony Vocal Ensemble a rozhlasový sbor rozhlasové stanice MDR Radio. Vystupoval na řadě prestižních mezinárodních festivalů, pod taktovkou významných dirigentů, k nimž patří Peter Schreier, Helmuth Rilling, Howard Arman, Ludwig Güttler, Andreas Spering a varhaník lipského Gewandhausu Michael Schönheit.